Depilacja laserowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, dzięki któremu można raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosków, pozbywając się tym samym problemu wrastających włosków oraz krostek po tradycyjnych metodach depilacji. Na czym jednak polega zabieg depilacji laserowej i jakich efektów można się spodziewać?

Depilacja laserowa: na czym polega?

Depilacja laserowa polega na trwałym usunięciu włosków wraz z cebulkami, dzięki czemu włosy przez długi czas nie pojawiają się na skórze. Zanim jednak zabieg zostanie przeprowadzony, konieczna jest wizyta konsultacyjna, podczas której osoba przeprowadzająca zabieg może ocenić stan włosów, a także przeprowadzić próbę laserową. Jeśli skóra będzie pozytywnie reagować na działanie lasera, to dochodzi do właściwego zabiegu. Depilacja laserowa może zostać przeprowadzona na dowolnie wybranej partii ciała, o ile oczywiście pacjentka ma jasną karnację oraz ciemne włoski, gdyż światło lasera oddziałuje na melaninę, czyli barwnik znajdujący się we włosach. Wybrana partia ciała w trakcie zabiegu zostaje naświetlona małą wiązką światła, dzięki czemu dochodzi do podgrzania włosa oraz mieszka włosowego w efekcie czego włosy wraz z cebulkami ulegają całkowitemu zniszczeniu. Światło lasera oddziałuje jednak wyłącznie na włosy, które w chwili zabiegu znajdują się w fazie wzrostu, dlatego też, aby efekty były jak najlepsze, konieczne jest przeprowadzenie serii kilku zabiegów w równych odstępach czasowych (najczęściej co kilka tygodni).

Efekty depilacja laserowej

Pierwsze efekty depilacji laserowej widoczne są już po pierwszym zabiegu, ponieważ ok. 30% niechcianych włosków zostaje usuniętych. Jest to dosyć dobry wynik, jednak aby całkowicie pozbyć się wszystkich włosków, konieczne jest przeprowadzenie serii co najmniej kilku zabiegów, których ilość uzależniona jest głównie od danej partii ciała. Efektem zabiegu depilacji laserowej jest nie tylko całkowite usunięcie niechcianych włosków, ale również eliminacja problemu wrastających w skórę włosków, a także nieestetycznie prezentujących się krostek.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *