Powszechnie wiadomo, że skóra naszej twarzy jest niezwykle delikatna. Ta delikatność wynika głównie z faktu, że jest ona po prostu cieńsza, nawet sporo cieńsza od skóry pokrywającej pozostałe części naszego ciała. Cieńsza skóra jest bardziej delikatna i bardziej podatna na urazy i uszkodzenia. Jednym z czynników fizycznych, które mogą przyczynić się do tego rodzaju zniszczeń skóry jest promieniowanie UV.

Kremy z filtrem barierą ochronną naszej skóry

Bardzo często jest tak, że zapominamy albo co gorsza, świadomie nie stosujemy kremów z odpowiednim filtrem, tłumacząc sobie, że przecież to nie lato, albo słońce nie świeci jeszcze aż tak mocno. Oczywiście nic bardziej mylnego. Kremu z filtrem powinniśmy tak naprawdę używać w ciągu całego roku, latem tych z mocniejszym faktorem, zimą i jesienią ze słabszym. Nie stosując tego typu kosmetyków sami fundujemy sobie uszkodzenia skóry twarzy, a co za tym idzie szybciej postępujący proces jej starzenia. O ile nie zaszkodzimy sobie poprzez brak stosowania kremów z filtrem w stosunku do skóry na nogach, czy rękach to warto pamiętać, że skóra na twarzy jest znacznie bardziej wrażliwa i delikatna. Tak naprawdę każda dawka promieniowania UV może okazać się więc dla niej nieodpowiednia szkodliwa.

Nie warto czekać, aż pojawią się pierwsze zaczerwienienia i objawy zbyt długiego przebywania na słońcu. Warto już dziś zadbać o odpowiednie zabezpieczenie naszej cery przed szkodliwym promieniowaniem UV, a z pewnością zauważymy bardzo szybką poprawę jej stanu.

Jakie kremy z filtrem wybrać?

Na rynku jest dostępnych naprawdę mnóstwo kosmetyków tego typu, na dodatek w różnych przedziałach cenowych. Każdy powinien więc znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Ważne, żeby przed zakupem sprawdzić pochodzenie produktu, wielkość faktora i najważniejsze- to czy zawiera on w swoim składzie substancje aktywne, zapewniające ochronę zarówno przeciwko promieniowaniu UVA, jak i UVB. Kremy tego rodzaju możemy, a w zasadzie to nawet powinniśmy stosować przez cały rok, bez względu na to, jaki rodzaj cery posiadamy. Kremy te nakładamy na oczyszczoną skórę twarzy. Potem możemy np. w razie potrzeby nałożyć podkład, czy inne kosmetyki. Ważne jest też to, że tego rodzaju kremy mogą być stosowane również u dzieci, przeważnie już od 1 roku życia. U dzieci powinno się stosować kremy z wysokim faktorem, najlepiej SPF 50.

Pomadka z filtrem?

Skóra twarzy to nie wszystko. Dobrze jest również odpowiednio zabezpieczyć nasze usta. Do takiej delikatnej struktury idealnie nadadzą się po prostu pomadki ochronne z filtrem. Zazwyczaj w pomadkach stosuje się faktor SPF 15 albo SPF 25. Taki kosmetyk zapewni doskonałą ochronę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi naszym wargom, dodatkowo idealnie je nawilżając i zapobiegając ich nadmiernemu przesuszeniu, które może w rezultacie objawić się nieprzyjemnym pękaniem i pieczeniem ust.